Американка піднялася на Еверест без балонів

23 травня 2016 року на вершину Евересту по маршруту з північної, тибетської сторони піднялася 32-річна американська альпіністка, Мелісса Арно (Melissa Arnot). У цьому сходженні, і на спуску з вершини, Мелісса не користувалася кисневими балонами. Тим самим вона стала першою американкою, яка пройшла Еверест без додаткового кисню. Нагадаємо, що сама вершина Евересту підноситься більш ніж на 800 метрів над так званою “Зоною смерті” – умовній межі гори, вище якої людське тіло перестає відновлюватися, як би альпініст не відпочивав; тіло починає повільно вмирати в такому ворожому середовищі зі збідненою киснем атмосферою і низьким тиском. Аж до 1978 року сходження на Еверест без кисневих балонів взагалі вважалося абсурдом і самогубством, коли протилежне не довели два великих альпініста: Райнхольд Месснер і Пітер Хабелер. З тих пір лише 193 альпіністам (з більш ніж 5000 побували на Евересті) вдалося піднятися на вершину світу без використання кисневих балонів. І з цих 193-х лише вісім жінок.
У 1998 році ще одна американка – 40 річна Френсіс Арсентьєва (Francys Arsentiev) піднялася на вершину Евересту без використання кисневих балонів. Але, на жаль, вона загинула на спуску. Деякі альпіністи вважають що саме Френсіс належить “пальма першості” в безкисневому сходженні американок, але все ж більшість альпіністів вважають що експедиція вважається успішною тоді і тільки тоді, коли альпініст живим повертається в базовий табір.
Мелісса піднялася на вершину Евересту вже п’ять разів, всі з південного, непальського боку, і всі з кисневими балонами, хоча в двох її спробах вона планувала не використовувати кисень, проте все ж змушена була включати балони. Саме ж сходження Мелісси не було медійним проектом, про її плани знало лише вузьке коло друзів і знайомих. Тепер, після Евересту, Мелісса переходить до свого наступного завдання: сходження на найвищі піки в кожному з 50 штатів США.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.